• Ana Sayfa
 • HAKKIMIZDA
 • YASAL UYARI
 • İLETİŞİM

 • Yükleniyor...

  Ana Sayfa// Cilt bakımı // Balın cilde faydaları

  Balın cilde faydaları

  Tarih 27 Kasım 2012
  Yorum Yapın
  REKLAM

  Doktorların önerilerinin arasında her zaman bal tüketimi geçmektedir. Ama sadece bal sağlık için tüketilmiyor! kadınların ciltleri ile her zaman sorunları vardır. Cildinize doğal bal ile bakım yapıldığında gençleşme ve sivilceler de azalma görülmüştür.

   

  Bal şüphesiz insanlar için verilen büyük bir nimettir. Ancak kadınlar açısından bakıldığında, güzellikleri için kullanılabilecekleri müthiş bir iksir denilebilir. Saymakla bitmeyen faydaları ile bal cildiniz içinde inanılmaz bir bakım kaynağıdır. Gelin şimdi birlikte balın cildinize ne gibi yararlar sağlayabileceğini birlikte öğrenelim.

  Balın cildi güzelleştirmede ki sırrı genelde bilinir. Fakat kahvaltıdan başka hiçbir yerde kullanılmaz. Oysaki bal cilt ve vücut için en önemli bakım kaynağıdır. Eski kaynaklara bakıldığında, bal antik çağlarda yaşayan kadınlar tarafından güzellik kaynağı olarak kullanılmıştır. Eskiden kadınların kullandığı balı günümüzde biz neden kullanmayalım değil mi?

  Cilde çok iyi gelen balın birçok faydası vardır. Öncelikle iyi bir nemlendirici olan bal cildi iyi temizleme ve arındırma özelliğine sahiptir. Balda doğal antibiyotik özellik bulunmaktadır. Ayrıca vitamin ve protein kaynağı ve özündeki elementler sayesinde hücre yeniler. Hücre yenilemesi cildimiz için çok önemlidir. Antioksidan özelliğe sahiptir ve cildin gençleşmesini sağlar. Bunun dışında özellikle ergenlik dönemdeki gençler için sorun olan akne ve sivilce gibi sorunları giderir. Parlak ve esnek bir cilt her kadının hayalidir. Bal Cildi nemlendirir, esneklik ve parlaklık kazandırır. Bazen cildimizde istemediğimiz fakat maruz kaldığımız yaralar meydana gelebilir. Bal ise ciltteki bu yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Özellikle ciltte bulunan egzama yaralarını hızla iyileştirdiği bilinmektedir.

  Google Aramaları

  • balin cilde faydasi
  YAZIYI PAYLAŞ
  Facebook
  Twitter
  del.icio.us
  Google Bookmarks
  Digg
  FriendFeed
  StumbleUpon
  LinkedIn
  Reddit
  RSS
  Favorilere Ekle

  , ,

  Yorum Yapın

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
  Kadınlar sitesi, moda, Kadın portal, dekorasyon, güzellik

  © 2012-2015 Tüm hakları saklıdır.