• Ana Sayfa
 • HAKKIMIZDA
 • YASAL UYARI
 • İLETİŞİM

 • Yükleniyor...

  Ana Sayfa// Pratik Bilgiler // Gümüş nasıl parlatılır?

  Gümüş nasıl parlatılır?

  Tarih 07 Ocak 2013
  Yorum Yapın
  REKLAM

  En başta klasikliği sevenler için eski gümüş modelleri çok popülerdir. Evlerdeki gümüşleri parlatmakta çok büyük olmasa da biraz emek ve tecrübe istiyor, sizlere kendinizi fazla yormadan nasıl gümüş parlatılır bunu anlatacağız.

  Sahip olduğunuz gümüş eşyaların bakımlarını yapmak , onları temizlemek gerektiğinden nasıl yapıldığını bilmekte önemlidir. Gümüş eşyaların boyutlarına göre bakımlarının da farklı noktaları bulunmaktadır. Gümüş takıların bakımları daha basit olduğundan fazla uğraş gerektirmez fakat gümüş bir ev eşyasının bakımı ve temizlenmesi neredeyse günlerinizi alabilir. Halk arasında genel olarak bilinen diş macunu ile bu tür gümüş eşyaların temizlenmesi ve parlatılması yapılmaktadır. Fakat bunlarla birlikte gümüşleri parlatmak ve bakımlarını yapmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Marketlerde satılan gümüş parlatıcılar ile gümüşlerinizi kısa ve kolay bir şekilde parlatmanız mümkündür fakat kısa süre içinde kararmalar görebilirsiniz.

  Kararma ve bozulma olmaması için doğal yöntemler ile parlatma ve temizleme işlemi yapabilirsiniz . Bunlar arasında sigara külü ile gümüşleri silmek parlatıcı bir özelliğe sahip olabiliyor. Bununla birlikte limon suyu ile uzun süre gümüşlerinizi ovalamak yine parlamasına neden olmaktadır. Gümüş işlemesi yapan atölyelerde gümüşlerinizi daha güzel ve temiz bir şekilde parlatmanız ve bakımlarını yapmanız daha sağlıklı olmaktadır. Bu yöntemle yapılan gümüşler kısa sürede kararma yapmaz ve uzun süre parlak kalmasına neden olabilmektedir. Ülkemizde gümüş  işlemeciliği yaygın bir sanat olduğundan gümüşlerin bakımları için farklı yöntemlere de başvurmanız mümkün olabilir . Bunların en başında ise gümüşlerin ayrıca gümüş ile kaplanmasıdır.

  YAZIYI PAYLAŞ
  Facebook
  Twitter
  del.icio.us
  Google Bookmarks
  Digg
  FriendFeed
  StumbleUpon
  LinkedIn
  Reddit
  RSS
  Favorilere Ekle

  , , , , ,

  Yorum Yapın

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
  Kadınlar sitesi, moda, Kadın portal, dekorasyon, güzellik

  © 2012-2015 Tüm hakları saklıdır.